Referencie

Vaše spätné väzby

Hana

sociálna pracovníčka

Supervízne stretnutie som vnímala ako veľmi podnetné a zaujímavé. V procese supervízie som sa cítila bezpečne a slobodne. Rozoberaná kazuistika mi poskytla nové zaujímavé pohľady na vec, ktoré mi v budúcnosti môžu pomôcť v praxi sociálneho pracovníka. Samozrejme, každý príklad riešenia dilem z praxe je pre človeka prínosom. Supervíziu by som určite odporučila mojim kolegom, mnohokrát získam vďaka supervízii nadhľad nad problémom, vidím vec z nového uhla pohľadu.

Andrea

Arteterapeutka

ARTE supervizne stretnutia vnímam ako velmi uzitocnu, napomocnu , podnetnu a odbornu platformu. Citila som sa bezpecne a prijemne. Superviziu som uz odporucila a nadalej odporucam kolegom, pretoze ju povazujem za velmi dolezitu sucast prace. Vcerajsia tema bola velmi aktualna a pacil sa mi experiment s vypnutim obrazovky a naslednou technikou. Bolo to super.

Ďakujem.

Klaudia

supervízorka

1. Ako ste vnímali supervízne stretnutie ?

- Takúto formu supervízneho stretnutia som zažila prvýkrát a bolo pre mňa veľmi podnetné. Nevedela som, čo mám očakávať, išla som do neznáma ( s výnimkou procesu supervízie) ako prebieha online supervízia s "arte prvkami".

2. Ako ste sa cítili v procese supervízie ? Mali ste pocit bezpečia ? Mohli ste rozprávať slobodne o tom čo je pre Vás záťažou v práci s klientom?

- Prostredie supervízneho procesu bolo pre mňa bezpečné i napriek tomu, že sa s niektorými nepoznám. Užívala som si to a skôr som sa vnútorne rozprávala sama so sebou. Nepociťovala som potrebu odkomunikovávať pred skupinou ... ale i to príde. Dnes som bola mlčiaci supervidovaný, ale nechcem byť distribuovaná k inému supervízorovi :-).

3. Bola Vám supervízia prínosná, nápomocná pri riešení Vašich dilem?

- Riešený problém sa ma priam bytostne dotýkal (žijem s 80 ročnou mamou, som slobodná ... a aj s obavami, ktoré sme dnes komunikovali ... ) , riešený problém som si vedela zosobniť na seba, až ma to niekedy celkom pohltil.

Podnety, ktoré prichádzali zo skupiny boli konštruktívne a rozhodne ich vyskúšam.

4. Odporučili by ste supervíziu svojim kolegom ?

- Tu je jednoznačná odpoveď áno.

Ďakujem za dnešný deň, Klaudia

Vlado

klinický psychológ a psychoterapeut

1. Supervízne stretnutie bolo ľudsky príjemné a odborne prínosné. Oceňujem dostatočný čas na prácu. Primerane veľká skupina. Dobré dopĺňanie a spolupráca obidvoch supervízoriek.

2. Atmosféra stretnutia bola na jednej strane priateľská, zároveň produktívne pracovná. Bol dostatočný priestor na vzájomné spoznávanie sa v skupine i na možnosť ponúknuť vlastný problém/kazuistiku/tému. Stretnutie vie byť produktívne, či je účastník supervidovaný alebo sme len členom skupiny.

3. Užitočnosť vidím ako pri riešení vlastných prípadov i pri riešení prípadov iných kolegov. Je tvorivá pracovná atmosféra, uvádza sa mnoho tipov, možností, techník, ktoré vedia byť prínosné všetkým zúčastneným, nielen kolegyni/ovi, ktorá/ý podstupuje supervíziu.

4. Určite je to jedna s možností ako pod dohľadom supervízorov i za pomoci skupiny lepšie nahliadať na vlastný terapeutický proces, získať väčšiu flexibilitu pri zaseknutosti, cítiť aj ľudskú podporu kolegov, ktorí vedia oceniť, pochváliť.

S pozdravom a vďačnosťou, Vlado

Lenka

asistentka soc. práce

Supervízne stretnutie som vnímala pozitívne, nápomocne a poučne. Cítila som sa celkom dobre, uvoľnene, aj keď nás pri tom bolo pripojených pomerne dosť, čím môže klesať pocit bezpečia.

Myslím, že je to dobrý spôsob riešenia problémových oblastí. Odporúčala by som supervíziu kolegom v prípade, ak si s niečím nevedia dať rady sami a chcú sa poradiť.

Martina

arteterapeutka

Dobrý den, chtěla bych v úvodu poděkovat za to, že jste mě vzali "mezi sebe". Na supervizi jsem se cítila bezpečně, z počátku trochu nervózně, ale to si myslím, že je tím, že se tolik neznáme. Líbilo se mi vedení supervize, vaše pohledy, nápady i experiment. Cítila jsem, že můžu svobodně sdílet svoje obavy bez hodnocení nebo kritiky. Pro sebe jsem si uvědomila více věcí, na kterých chci zapracovat a zároveň jsem dostala zpětnou vazbu na to, jak působím/komunikuji, což je pro mě velmi cenné. Supervizi bych určitě doporučila kolegům, líbí se mi zejména propojení s arte. Budu se těšit příště na viděnou.

Beata

psychologička

1. Supervízne stretnutie ma obohatilo, rozoberaná kazuistika bola veľmi nápomocná aj pre moju každodennú prácu.

2. Ako ste sa cítili v procese supervízie ? V procese supervízie som sa cítila pohodlne, uvoľnene.Mala som pocit bezpečia. Úplne slobodne som vyjadrila všetky svoje myšlienky a pocity.

3. Veľmi ma obohatili vyjadrenia každého na otázku čo mi pomáha pri tel. kontakte a taktiež aj experiment s tvorbou bez kamery.

4. Supervíziu by som určite odporučila všetkým, je to úžasný priestor v ktorom môžeme zdieľať naše pocity a naberať nové skúsenosti a inšpirácie pre prácu.

Ďakujem Beata

Mirka

arteterapeutka

1. Ako ste vnímali supervízne stretnutie ? Ďakujem za možnosť zúčastniť sa supervízneho stretnutia, je to pre mňa inšpirujúce a sebaposilňujúce stretnutie, kedy si dovolím na veci nahliadať z rôznych pohľadov  a na základe ktorého môžem
osobnostne rásť a posúvať.
2. Ako ste sa cítili v procese supervízie ? Mali ste pocit bezpečia ? Mohli ste rozprávať slobodne o tom čo je pre Vás záťažou v práci s klientom? Cítila som pocit bezpečia, tak pri vedení supervízie, experimente ako aj v skupine, ktorú už poznám.
3. Bola Vám supervízia prínosná, nápomocná pri riešení Vašich dilem? Otvorená supervízna téma mi je veľmi blízka, kontakt v online priestore, chýbajúci fyzický kontakt, práca s úzkosťou, strachom, a dôverou. Mnohé reflexie mi boli nápomocné a
inšpirujúce.
4. Odporučili by ste supervíziu svojim kolegom ? Áno.

© 2021 Supervízia Katarína Vargová
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!